Klasik Müzik ile Rock Müziği Birleştiren Kadın: AyşeDeniz Gökçin

Aslında yıllar önce tesadüfen dinlemiştim AyşeDeniz Gökçin’i, Michael Jackson’un Billie Jean parçasını piyanoda yorumlarken. Ancak neden bu kadar zaman bekledim paylaşmak için bilmiyorum. AyşeDeniz Gökçin; yorumladığı her parçada müziği hatta her notayı ruhunda, bedeninde derinden hissettiğini dinleyene yansıtan mükemmel bir piyanist. Pink Floyd’un parçalarına getirdiği farklı yorum; Pink Floyd’u da etkilemiş ve grup web sitesinde AyşeGökçin için şunları yazmış:

“Yıllardır Pink Floyd şarkıları başkaları tarafından en az binlerce kez yorumlanmıştır, fakat kısa zaman önce topluluğun üç parçasına getirilen yepyeni bir yaklaşım klasik müzik dünyasının ruhunu fethetti.”

Çok küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan, 9 yaşında ilk konserini veren ve bugün dünyanın en önemli klasik müzik projelerinde yer alan AyşeGökçin; bugün dünyanın en beğenilen piyanistlerinden birisi. Ama hala Türkiye’de tanımayan çok insan var. Kendisini yakından tanımak isteyenlere web sitesi: https://www.aysedenizgokcin.com/

Ve performanslarından örnekler:

Michael Jackson’s Billie Jean – AyşeDeniz 

Libertango (Piazzolla) – AyşeDeniz

Another Brick In The Wall – AyşeDeniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir