Dizi Önerisi: Russian Doll

Russian Doll; 2019’un fantastik türde en keyifli Netflix dizilerinden biri. IMDb: 8,1

Russian Doll – Dizi Konusu

New York’ta yaşayan genç bir kadın Nadia Vulvokov, 36. yaş gününde bir araba kazası geçirip ölüyor. Ancak bir kaç saniye sonra, kendisine doğum günü partisi verilen mekanın tuvaletinde uyanıyor, yani yeniden hayata dönüyor. Bu olayı defalarca ve defalarca yaşadıktan sonra ise bu olağanüstü durumun neden başına geldiğini araştırmaya başlıyor. Sürekli sigara içen ve ağzından küfür eksik olmayan Nadia’nın trajikomik düştüğü durumlar, sempatikliği, özgür ruhu ve hem mütevazı hem de aykırı duruşu ortaya özgün bir karakter ortaya çıkarmış.

Dizide başrolde yer alan Nadia Vulvokov‘u canlandıran Natasha Lyonne; Alan Zaveri‘yi canlandıran Charlie Barnett ve Maxine‘i canlandıran Greta Lee. Dizinin yaratıcı ekibinde ise Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler var.

Russian Doll – Dizi Yorumu

Diziyi izlemeden önce hakkında hiç araştırma yapmamıştım. IMDB puanına bile bakmadan Netflix’te önüme çıktığı için izlemeye başladım. Başlarda Nadia karakteri inanılmaz ilginç geldi; ama iyi anlamda ilginç geldi, çünkü aykırı karakterleri severim. Ardından her şeye s…ktir çeken bu kadının başına defalarca aynı olayın gelmesi tuhaf geldi ve artık bir şeyler olması lazım dedim. Ancak bunu derken diziden sıkılmadım, hatta yer yer inanılmaz güldüm. Ardından dizi zaten olması gereken aksiyona döndü. Zaten dizinin bölümleri 25 dk falan, bir solukta izleyip bitiriyorsunuz. İlerledikçe gelişen olaylarda kendisini izletiyor. Senaryosunun yer yer klişe olduğu söylenebilir ama bence Nadia karakteri başlı başına özgün bir karakter olduğundan diziyi kurtarıyor. Keyifli ve güzel bir dizi. Zaten IMDb’den 8,1’i de almış.

Not: Diziyi bir ara, küfürleri Türkçe duymak için Türkçe dublaja çevirdim (Normalde dizileri Türkçe dublaj izlemem). Dizinin Türkçe dublajı hali de oldukça iyi aklınızda olsun 🙂

Russian Doll – Dizi Fragmanı

İkinci fragmanı

Keyifli izlemeler 🙂

Yazan: Bahar PAÇACIOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir