Kara Para Aklama Üzerine Sürükleyici Bir Dizi Önerisi: Ozark

Kara para aklama üzerine, suç temalı sürükleyici bir Netflix dizisi önerim var: “Ozark”. Başrollerde Laura Linney ve Jason Bateman‘ın yer aldığı dizinin 10 bölümden oluşan ilk sezonu yayımlandı.

Dizinin ilk bölümünde, finans danışmanlığı yapan Marty Byrde (Jason Bateman)’ın iş ortağı; kara para aklama işinde bir uyuşturucu kartelini dolandırdıkları için öldürülür. Marty Byrde ise ölümden kurtulmak için ailesi ile birlikte Chicago’dan ayrılıp Missouri’nin Ozarks Gölü‘ne taşınarak orada çok daha fazla kara parayı daha risksiz bir şekilde aklayacağına söz vermek zorunda kalır. Aynı zamanda olaydan bir süre önce eşi Wendy (Laura Linney) tarafından aldattığını öğrenen Marty’nin verdiği bu söz; ilerleyen bölümlerde onu ve ailesini ardı arkası kesilmeyen sorunlara ve illegal işlere bulaştıracaktır.

Ozark’ın; suç temasını bir aile etrafında işlemesi, aldatan kadın karakteri vs. ile Breaking Bad’e benzediği yönündeki yorumları bir kenara bırakırsak (Çünkü bence henüz hiçbir dizi Breaking Bad’in yanından geçemez), dizinin senaryosunun kendi kulvarındaki iyi dizilerle yarışabileceğini söyleyebiliriz.

Yapımcısının Jason Bateman ve yayıncısının ise Netflix olduğunu da hatırlatarak kaçmalı-kovalamacalı dizi sevenlere şiddetle tavsiye ederim. İşte dizinin 2. sezon fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir