Tom Watson’dan 6-10 Yaş Çocuklar İçin 6 Grafik Roman

Tom Watson’ın çocuklar için yazdığı oldukça keyifli bir grafik roman serisine rastladım bugün. İsmi: Çubuk Köpek. Çocuklara kitapları sevdirmek için oldukça renkli ve eğlenceli tasarlanmış. Bence bir göz atın 🙂

ubuk Köpek  - Tom Watson’dan 6-10 Yaş Çocuklar İçin 6 Grafik Roman

Çubuk Köpek, Tom Watson, Pena Yayınları

Karşınızda herkesin sevgili dostu: Çubuk Köpek. Sizi kahkahaya boğacak, hüzünlendirecek ve her şeyden önemlisi de okurken kesinlikle karnınız acıkacak. Muhteşem köftelerin peşinde maceraya atılan Çubuk Köpek’in peşini bırakmayın.

Çubuk Köpek Dondurma Peşinde, Tom Watson, Pena Yayınları

Hava hiç bu kadar sıcak, köpekler hiç bu kadar aç olmamıştı. Çubuk Köpek ve dostları geri döndü fakat bu sefer havalar iyice ısındı. Bu sıcak günde soğuk, buzlu bir dondurma ne iyi olur! Ancak dondurmaya ulaşmak için Çubuk Köpek’in zekice bir plana ihtiyacı var. (Tanıtım Bülteninden)

Çubuk Köpek Donut Peşinde, Tom Watson, Pena Yayınları

Köpekler çok aç. Donutları ele geçirme zamanı. Çubuk Köpek ve aylak dostları, bir kez daha inanılmaz bir muziplik peşindeler. Çubuk Köpek, acıkmış dostlarına kahvaltı bulmak için bir kamyonu durdurmak, telefon direğindeki bir adamı alt etmek ve çıldırmış Karen’i sakinleştirmek zorunda kalacak. Ama sonunda zekâsı, cesareti, sadakati ve sabrıyla dostlarına en müthiş kahvaltıyı bulacak!

Çubuk Köpek Pizza Peşinde, Tom Watson, Pena Yayınları

Bu bir uçan tabak mı? Bu bir Frizbi mi? Yoksa şimdiye kadar tattıkları en lezzetli şey mi? Çubuk Köpek ve onun çılgın arkadaşları yeni bir lezzet keşfeder. Bu, şimdiye kadar yedikleri hamburger ve sosisliden çok daha lezzetli. Bir pizza! Kendi pizzalarından bir dilim yiyene kadar mutlu olmayacakları kesin. Ama bu, kolay olmayacak tabii ki. Kurtarmaları gereken bir kedi yavrusu, yapmaları gereken bir plan ve çözmeleri gereken bir karmaşa var. (Tanıtım Bülteninden)

Çubuk Köpek Sosis Peşinde, Tom Watson, Pena Yayınları

Çubuk Köpek, ikinci kitabındaki macerasında bu kez sosislerin peşine düşüyor. Neşeli kahramanımız ve dört arkadaşının dahice planı işleyecek mi? Lezzetli sosislere ulaşabilecekler mi? Çubuk Köpek’in karnı yine gurulduyor. Hem de öncekinden daha da fazla. O ve dört arkadaşı Ka-Ka, Karen, Çizgili ve Kuçu Kuçu bu kez sosislerin peşinde. Sosislere ulaşmak için dahice bir plan üzerinde çalışıyorlar fakat sosislere ulaşmak sandıkları kadar kolay değil. En büyük rakipleri ise kurnaz rakunlar.

Grafik roman iyidir 🙂

Bahar PAÇACIOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir